Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Sitenizi Google Tanıtmak

3 posters
YazarMesaj
çağın
Admin
çağın

Erkek Mesaj Sayısı : 70
Başarı Sitemi : 0
Rep Gücü : 7

Sitenizi Google Tanıtmak Empty
MesajKonu: Sitenizi Google Tanıtmak   Sitenizi Google Tanıtmak Icon_minitimeSalı Ocak 27, 2009 11:16 pm

Bugune kadar bir çok yazı okuduğunuza emınım ancak yılardır bı işin içinde birisi oalrak kısa kısa Arama motorlarında zırveye oynamanın bazı yoalrını yazıcam,

* Bir çok yazıda site içeriğinden bahsedılerı sıtelerın flash le vs yapılmması gerektığınden bu kısmen doğruda olsa iş sadece bununla bıtmıyor
* bazı yazıalrda www.google.com/addurl ye sıteyı eklemeyle sıtenın hemen arama motoruna tanıtılacağı yazar bu ımkansız gibi bir şey buraya yazdığınız url ancak aylar sorna 1 sayfa oalrak google cachelerıne eklenır
pekı nasıl tanıtırız sitemizi googleye

Oncelıkle şunu unutmamak gerekır bır sıte açarken sıtenın bır konusu olmalı orneğın ır çok ıtede yapılan yanlış budur bır sıtede 15 farklı kategorı vardır komedı eğlence wallpaper vs, bu şekıdle herkesıme hıtap edebılırsınız ancak ınsanalrın aklında kalıcı olamassınız,

Oncelıkle google bot sitlerden sitelere dolaşır bır tur orumcek olarakda geçer,
Sitenızın bir an once google a tanıtıması için diğer sitelere lınk vermelısınız eğer bu sıtelerın Google pagerank ı yuksek olursa sıtenızın cachelenmesı daha kısa surecekdır,

dieğr br konu google bot sitenıze gelıyor ancak sız arama motoruna site:sitem.com yazdığınzıda hep 1 sonuc çıkıyor , esasında bununda basit bir açıklaması var,

google bot sayfanızı orneğın haftada 2 kez zıyaret edıyor yaklaşık 1 ay boyunca her zıyaretinde cachelerınız alır eğerkı sayfanız guncel veya devamlı guncellenen bir site değilse açıkcası sayfalarınızı taramakdan bir haylı gecıkıyor
Ancak sayfanız guncel her daım bir şeylerın eklendığı birsite ise google bot 1 ayda sonra sayfalarınız hızla taramaya başlıyor,

Sayfa titllerı çok onemlı undsurlardı sayfa tıtlelerınızı mutlaka her sayfanızı ayrı tıtlelerle belırtısn,
bundan 8 auy kadar once konu uzerınde yoğunlaşarak bazı deneme yanılma yontemlerı yaptım sonuc şu şekılde:

2 site açtım ıkı farklı site,
bunalrdan bir tanesıne pr 4 ve pr 56 siteden lınk verdım diğerıne pr3 iteden lınk verdım

pr5 den lınk verdığımız sayfa google cacheye 4 gunde geçerken diğer sitenın geçmesı 13 gun surdu,

Daha sonra pr5 den lınk erdığım sıteye gunde 3 er yenı konu ekledım diğerıne ıse hiç bir şey eklemedım bugun baktığımda

pr5 den lınk verıp guncelledığım sıteyı google bot 17,890 sayfa ındexlerken diğer sitenın sadece 695 sayfasının ındexlendığını goruyorum,

Burdakı yazı alıntı değildir tamamen kendı karşılaştırmalarım ve denemelerımdır,

sonuc oalrak bir site açıyorsanız ve bir beklentınız varsa, sıtenıze ıyı yerlerden lınk verdıreceksınız belkı para vbelkı başka şekılde,
devamlı guncelleyeceksınız

Dipnot : 17,900 lu taranan sıteye gunde googleden gunde 2800 kişi giderken diğer siteye gunde 150 kişi gidiyor

Bİ TEŞEKKÜRÜ ÇOK GÖRMEYİN Smile
http://caqin-online.yetkinforum.com
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Sitenizi Google Tanıtmak   Sitenizi Google Tanıtmak Icon_minitimeSalı Ocak 27, 2009 11:20 pm

eyw. knk işime yarıycak.güzel paylaşım afro lol!
ozkanmete

ozkanmete

Rep Gücü : 0

MesajKonu: Geri: Sitenizi Google Tanıtmak   Sitenizi Google Tanıtmak Icon_minitimeÇarş. Ocak 28, 2009 12:42 am

Çaın bak sana bişi diyim bunlar yalan Very Happy

Adamlar zaten alıyolar kendileri Raad ol Very Happy
çağın
Admin
çağın

Erkek Mesaj Sayısı : 70
Rep Gücü : 7

MesajKonu: Geri: Sitenizi Google Tanıtmak   Sitenizi Google Tanıtmak Icon_minitimeÇarş. Ocak 28, 2009 1:35 pm

alıyorlar zaten bi sorun yok orada ama güncel olman lazım bizde guncel bi site olduumuzdan ... yakındır google indexlenmemeiz afro
http://caqin-online.yetkinforum.com
ozancihan

ozancihan

Rep Gücü : 0

MesajKonu: Geri: Sitenizi Google Tanıtmak   Sitenizi Google Tanıtmak Icon_minitimePerş. Ocak 29, 2009 12:51 am

inş Basketball

Sitenizi Google Tanıtmak
1 sayfadaki 1 sayfası